مرغ قفس سیاسی مسابقه قالیباف انتخابات

مرغ قفس: سیاسی مسابقه قالیباف انتخابات رد صلاحیت حسن روحانی ریاست جمهوری محمدباقر قالیباف انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بز

وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست خبری یکسان ضمن ادعای اینکه دولت سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارد، کشور عزیزمان ایران را اصلی‌ترین خطر جهت من

قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بز

رئیسی جهت ریاست جمهوری نیامده او به دنبال افکار سازی است/ قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بزرگی شده است است

عبارات مهم : سیاسی

عبدالله ناصری:

رئیسی جهت ریاست جمهوری نیامده او به دنبال افکار سازی است/ قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بزرگی شده است است/ شباهت قالیباف با احمدی نژاد و رضایی

قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بز

وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست خبری یکسان ضمن ادعای اینکه دولت سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارد، کشور عزیزمان ایران را مهم ترین خطر جهت منطقه برشمردند.

به گزارش خرداد، بعد از اعلام نتیجه های بررسی صلاحیت های کاندیداهای ریاست جمهوری، حال ۶ نفر جهت مسابقه های نهایی باقی مانده اند که اگر به چینش آن ها نگاه کنیم شاهد نوعی توازن میان دو جریان سیاسی اصلاح طلبی و اصولگرایی هستیم. همچنین با نظر بر اسامی رد صلاحیت شدگان به نام هایی نظیر علیرضا زاکانی، حمیدرضا حاجی بابایی و … برمی خوریم که با توجه به پایگاه حمایتی آن ها، می توان گفت نتیجه این رد صلاحیت ها چیزی جز شکست جمنا نبوده، چون دو کاندیدای موجود هم با جمنا آیند و روندی نداشته اند!

از جریان اصولگرایی سه نفر جهت مسابقه با حسن روحانی و یار پوششی او به مرحله بعدی راه یافتند، که این افراد عبارتند از؛ محمدباقر قالیباف، ابراهیم رئیسی و مصطفی میرسلیم. آن چه در این دوره از اصولگرایان، ماجرای مسابقه ها را جالب می کند، این است که آیا امکان کناره گیری یکی از این افراد نام برده به نفع دیگری وجود دارد و یا بازهم باید شاهد تکرار آن چیزی باشیم که سال ۹۲ رخ داد. در همین رابطه « خرداد نیوز» با عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان به گفت وگو پرداخته که در ادامه می خوانید:

وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست خبری یکسان ضمن ادعای اینکه دولت سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارد، کشور عزیزمان ایران را اصلی‌ترین خطر جهت من

با توجه به ۶ کاندیدایی که جهت مسابقه در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده اند، می توان گفت که نوعی توازن میان چپ و راست دیده می شود. آیا این توازن می تواند منجر به انتخاباتی پرشور از طریق جذب همکاری مردمی باشد؟

ترکیبی که از بررسی صلاحیت های کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری حاصل شده، ترکیب راضی کننده ای است و می تواند انتخابات پرشور و دو قطبی را شکل دهد ولی به این شرط که صداوسیما و دیگر رسانه های قدرتمند علی رغم قبل وظیفه خود را به درستی انجام دهند و جهت گیری های یک طرفه آنها فضای خاصی را ایجاد نکند.

با عضویت افرادی نظیر احمدی نژاد و بقایی که رد صلاحیت این افراد از ابتدا آینده نگری می شد و با حضور حجت الاسلام ابراهیم رئیسی و عملکردهای جهت دار صداوسیما، فضای متفاوت انتخابات درحال شکل گیری بود ولی با توجه به آن چه به عنوان خروجی بررسی صلاحیت ها در نظر گرفته می شود، می توان گفت که فضای انتخابات پیش رو فراتر از انتظار نخبگان و نیروهای مرجع در حال ترسیم است و کارزار انتخاباتی در حالتی متوازن دنبال خواهد شد.

با توجه به نتیجه بررسی صلاحیت ها شاهد از بین بردن نام افرادی نظیر زاکانی، حاجی بابایی و غیره هستیم که این خود می تواند خبر آور شکست جمنا در انتخابات باشد، از طرفی آرایش سیاسی میان قالیباف، رئیسی و میرسلیم درنهایت چه خروجی جهت اصولگرایان خواهد داشت؟ آیا از این افراد نام برده کسی به نفع دیگری کنار می رود و یا شاهد تکرار همان وقایع سال ۹۲ خواهیم بود؟

قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بز

در این جا باید به یک توصیه مهم و مهم توجه کنیم. آن هم این است که اسحاق جهانگیری با دو نامزد جریان سیاسی اصولگرایی تفاوت هایی دارد. او شخصیتی با سابقه اجرایی مطلوب ، دارای انگیزه های انتخاباتی مشخص- حمایت از روحانی- و نگاهش هم به هواداران دولت است.

مصطفی هاشمی طبا نیز یکی از مدیران با سابقه اجرایی در دولت مرحوم آیت الله هاشمی و سید محمد خاتمی بوده که فردی کمابیش اصلاح طلب و خارج از دسته بندی های سیاسی اصولگرایی است ولی با توجه به عدم آشنایی وسیع جامعه کشور عزیزمان ایران نسبت هاشمی طبا باید بگوییم که حضور او به عنوان عنصری تعیین کننده مدنظر نخواهد بود. بعد با توجه به آن چه تا الان گفتم مسابقه مهم میان ۴ شرکت کننده با این پیش فرض که اسحاق جهانگیری با شرط حمایت از روحانی وارد کارزار انتخابات شده است هست، ترسیم می شود.

وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در نشست خبری یکسان ضمن ادعای اینکه دولت سوریه سلاح شیمیایی در اختیار دارد، کشور عزیزمان ایران را اصلی‌ترین خطر جهت من

مشکل قابل توجه به نامزد مهم اصولگرایان یعنی قالیباف و رئیسی برمی گردد که اولی خارج از چارچوب سازمانی جمنا و دیگری با توجه به خواست آنها وارد میدان مسابقه ها شده است اند. تا همین جا با آینده نگری که من به همان اندازه ای که بر رد صلاحیت احمدی نژاد و بقایی اعتقاد بودم به آن هم پایبند هستم، می توان گفت که انتخابات در جرگه اصولگرایی منتج به تشتت آرا می شود. البته ذکر این توصیه هم مهم است که می توان با نگاهی دیگر گفت که رئیسی جهت ریاست جمهوری نیامده است.

به این معنا که او انتخابات را همچون فرصتی دانسته که با استفاده از آن می تواند بعد از ۴۰ سال سابقه امنیتی و مدیریت قضایی اکنون جهت آینده افکارسازی کند. قالیباف نیز رجل سیاسی است که هرچندبار که جامعه و هواداران اصولگرایش به او اعلام کنند که مدیر جمهور مورد علاقه آنها نیست ولی بازهم عضویت می کند. مثل محسن رضایی که این بار تصمیم گرفت در کارزار انتخابات نیاید. یادمان نمی رود که قالیباف شرایط خاصی دارد.

قالیباف جهت انتقام گیری از ضربه فنی روحانی در سال ۹۲ ، آمده ولی مرتکب اشتباه بز

به این معنا که در یک نگاه مدیریت شهری چندساله او تا حدودی شبیه به مدیریت احمدی نژاد بود از این جهت که اوهم همانند احمدی نژاد بخش اعظمی از حامیان اصولگرای خود را از دست داد و تنها علت چنین چیزی هم به عملکرد مسأله دار او بازمی گردد. فراموش نکرده ایم که اعضای جبهه اصولگرایی در شورای شهر سال ۹۲ بر عوض کردن قالیباف نظر داشتند ولی اشتباه تاکیتیکی اصلاح طلبان مبنی بر نبود رقیب قدری در برابر قالیباف باعث شد، که نتیجه به حریف واگذار شود. اتفاق پلاسکو به عنوان امری که به امروز به یک نمادملی تبدیل شده است است هم بی شباهت به پرونده سه هزارمیلیاردی نیست و به همان اندازه دارای تاثیرگذاری فراوانی بر عمق وجدان اجتماعی هست. مجموع آن چه گفت شد پایگاه رأی قالیباف را به خوبی نمودار می شود.

با توجه به آن چه گفته شد و با نگاه بر نوع اظهارت اخیر شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که عموما ضد دولت هست، نشانه او از حضور در انتخابات را چه می دانید؟

قالیباف از حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ یک نشانه اساسی دارد. یادمان است که سال ۹۲ شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله حسن روحانی وسط تشک کشتی ضزبه فنی شد. براساس یک نگاه می توان گفت که او امروز جهت انتقام گیری از روحانی به میدان مسابقه ها پا گذاشته هست. به عبارت دیگر او جهت بازسازی خود به انتخابات وارد شده است است ولی غافل از این که سبد رأی او در این دوره حتی از ادوار قبلی هم کمتر است.

واژه های کلیدی: سیاسی | مسابقه | قالیباف | انتخابات | رد صلاحیت | حسن روحانی | ریاست جمهوری | محمدباقر قالیباف | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs